-20%

Sleva na vybrané produkty

Jsem tu pro Vás.Tomáš Vyskočil, Váš hodinář

Chtěli byste vědět více o těchto hodinkách, porovnat jejich vlastnosti i cenu zahraničních prodejců?

Rád Vám vyjdu vstříc - zavolejte mi na telefon 602 521 828 (či pošlete zprávu SMS, popř. na WhatsApp) nebo napište na email hodinky@tovys.cz. Řeknu Vám informace podstatné pro stálou spokojenost s tímto výrobkem - rozdíl autorizovaných a neautorizovaných prodejců, záruky, jak se mohou lišit ceny a proč atd.

Tomáš Vyskočil, majitel & hodinář

Zatím pomoci nepotřebuji

hledat účet košík

Hodinky Garmin jsou špičkou v chytrých hodinkách. Jejich do posledního detailu propracovaný navigační systém je natolik spolehlivý, že Garminy vedou výpravy ve velmi vysokých horských oblastech, kde je již jenom vítr a sníh. Naprostá spolehlivost je i u senzorů tepových - je již znám i případ, kdy včasnou informací o tepu zachránily hodinky Garmin člověku život. Na hodinky Garmin se můžete naprosto spolehnout ve všech funkcích, kterými hodinky disponují. Naprosto přesný čas zajistí systém GPS, ten nejcitlivější příjem pro navigaci zajistí snímače GPS, GLONASS a GALILEO. A to zdaleka není vše - Garmin jde ve svém vývoji rok od roku dál a dál, to, co ještě nedávno bylo sci-fi je dnes u Garminu běžná záležitost.
Přidat do porovnání Zvětšit fotku na maximální velikost
Hodinky Garmin jsou špičkou v chytrých hodinkách. Jejich do posledního detailu propracovaný navigační systém je natolik spolehlivý, že Garminy vedou výpravy ve velmi vysokých horských oblastech, kde je již jenom vítr a sníh. Naprostá spolehlivost je i u senzorů tepových - je již znám i případ, kdy včasnou informací o tepu zachránily hodinky Garmin člověku život. Na hodinky Garmin se můžete naprosto spolehnout ve všech funkcích, kterými hodinky disponují. Naprosto přesný čas zajistí systém GPS, ten nejcitlivější příjem pro navigaci zajistí snímače GPS, GLONASS a GALILEO. A to zdaleka není vše - Garmin jde ve svém vývoji rok od roku dál a dál, to, co ještě nedávno bylo sci-fi je dnes u Garminu běžná záležitost.
logo Garmin

Garmin - Lily - 010-02384-B3 - Lily Classic Light Gold/White Leather Band

Premiový produkt

DOSTUPNOST NA VYŽÁDÁNÍ ZDEPřed objednáním tohoto zboží doporučujeme si od nás nechat zjistit jeho přesnou dostupnost. Ihned jak dostupnost zjistíme, Vás budeme informovat.

¤¤Hodinky Garmin jsou špičkou v chytrých hodinkách. Jejich do posledního detailu propracovaný navigační systém je natolik spolehlivý, že Garminy vedou výpravy ve velmi vysokých horských oblastech, kde je již jenom vítr a sníh. Naprostá spolehlivost je i u senzorů tepových - je již znám i případ, kdy včasnou informací o tepu zachránily hodinky Garmin člověku život. Na hodinky Garmin se můžete naprosto spolehnout ve všech funkcích, kterými hodinky disponují. Naprosto přesný čas zajistí systém GPS, ten nejcitlivější příjem pro navigaci zajistí snímače GPS, GLONASS a GALILEO. A to zdaleka není vše - Garmin jde ve svém vývoji rok od roku dál a dál, to, co ještě nedávno bylo sci-fi je dnes u Garminu běžná záležitost.¤¤
¤
¤Hodinky Garmin jsou špičkou v chytrých hodinkách. Jejich do posledního detailu propracovaný navigační systém je natolik spolehlivý, že Garminy vedou výpravy ve velmi vysokých horských oblastech, kde je již jenom vítr a sníh. Naprostá spolehlivost je i u senzorů tepových - je již znám i případ, kdy včasnou informací o tepu zachránily hodinky Garmin člověku život. Na hodinky Garmin se můžete naprosto spolehnout ve všech funkcích, kterými hodinky disponují. Naprosto přesný čas zajistí systém GPS, ten nejcitlivější příjem pro navigaci zajistí snímače GPS, GLONASS a GALILEO. A to zdaleka není vše - Garmin jde ve svém vývoji rok od roku dál a dál, to, co ještě nedávno bylo sci-fi je dnes u Garminu běžná záležitost.
¤
¤
videoNaše video
Stylové elegantní hodinky s měřením denní aktivity a srdečního tepu osazené řemínkem z pravé kůže a tvrdou ocelovou lunetou. Připojte se k GPS kompatibilního smartphonu, abyste mohli přesně sledovat rychlost, tempo či vzdálenost během venkovních procházek, jízd a běhů.

24měsíců záruka
Výhody spojené s nákupem u nás

ZÁRUKA
ORIGINÁLU
Jsme autorizovanými prodejci
této značky

Výhody spojené s nákupem u nás + užitečné informace:

  • instrukce (návod) na tyto hodinky Garmin najdete ZDE
  • vysvětlivky pro mnohé funkce hodinek Garmin, zajímavé články a další užitečné informace najdete ZDE
Zobrazit další ...

Technické informace a popis:

Kód:010-02384-B3

Rozměr pouzdra (v milimetrech):ŠxVxH: 34.50 x 34.50 x 10.15 mm

Tvar pouzdra:Kulaté

Pohlaví:Dámské

Displej - úhlopříčka:Vel. š. x v.: 1"

Materiál těla hodinek:Tvrzený polymerUšlechtilá ocel
Ušlechtilá ocel patří mezi nejčastěji používané materiály v hodinářském průmyslu. Má k tomu své důvody - ocel je pevná a houževnatá, barevně stálá neutrální stříbrné barvy hodící se ke všemu. V našem případě se používá samozřejmě nerez, která má v sobě určité procento niklu. Antialergická je ocel označená 316L, která má v sobě pouze nepatrné množství niklu. Na našich stránkách je tato ocel označovaná následovně : ušlechtilá nerez ocel - bezniklová, antialergická. Co se týče váhy - ocel je oproti titanu o cca. polovinu těžší, tzn. váží-li větší hodinky pánské v oceli 160 gramů, ty samé v titanu váží 90 gramů.

Keramika
Tvrdost keramiky zajišťuje absolutní nepoškrábatelnost komponentů a pouzder. Keramika je hypoalergenní materiál, který mimo svoji vyjíměčnou tvrdost vyniká ještě lehkostí. Luneta z keramiky tedy nejen že působí na hodinkách luxusně po celou dobu životnosti hodinek, jelikož stále vypadá jako nová, ale hodinky jako celek váhově odlehčí. Z fyzikálního pohledu je nutno podotknout, že většinou co je tvrdé je i křehké - i zde to platí a proto články pásku se vyrábějí tak, že na plátek např. plastu se nanáší právě keramické pouzdro v podobě článku. Tvrdost keramiky však není taková jako safírového skla - odhaduje se na stupnici tvrdosti kolem čísla 6 - 7.

DLC
Nejtvrdší úroveň PVD. Touto technologií se upravuje i ostří nožů. Pro výrobu této povrchové úpravy se používá příměs diamantu, i díky tomu je tato úprava jedna z nejtvrdších a tedy i nejodolnějších vůči mechanickému zatížení v podobě denního nošení hodinek i v extrémních podmínkách. DLC je barevně stálá, antikorozní a naprosto hypoalergenní. Nejčastěji se touto technologií povrchově upravuje ocel a titan. Hodinky s pouzdrem upraveným technologií DLC jsou vyrobeny primárně pro extrémní venkovní zatížení, tedy pro hodinky vystavené nepřízni počasí, mechanickému zatížení až mimořádným zátěžovým podmínkám.

Zlacení
Pro šperkovou zlatou barvu a zároveň udržení přijatelné ceny v designu zlata se hodinky povrchově upravují zlacením. Základní zlacení je galvanické a měří se v mikronech. Nejtvrdší zlacení je zlacení PVD, kdy je základ pro zlato nitrit titanu, který se již na barvu zlata přibarvuje. Na rozdíl od galvanického zlacení, kde je přímá úměra nánosu mikrónů k délce životnosti zlacení, stačí PVD systému podstatně menší vrstva vrchního zlata díky jiné, složitější technologii povrchové úpravy.

PVD
PVD je velmi tvrdá povrchová úprava kovů, v hodinářském průmyslu se nejčastěji používá na pouzdra a náramky. Nitrid titanu se ve vakuu nanáší na naprosto čistý a odmaštěný povrch, někdy i v několika vrstvách. PVD lze aplikovat na základní kov v několika odstínech, např. žluté zlato (yellow gold), růžové zlato (rose gold), černá, odstíny modré, červené, hnědé atd. PVD je odolná vůči běžnému nošení, je antikorozní a barevně stálá.

Titanium - titan
Titan je lehký kov šedé barvy, který pro svou širokou škálu výhod využívá nejedno průmyslové odvětví. Titan je opět barevně stálý, je velmi lehký (až o polovinu lehčí než ocel), tvrdý a antialergický - neobsahuje žádný nikl a zvláštní je tím, že v matu má barvu šedou, zatímco v lesku jasnou zrcadlovou stříbrnou. Titan je až o polovinu lehčí než ocel.

Plast
Plastová pouzdra vynikají svojí lehkostí a odolností proti vodě. Vyrábí se v různých barevných variantách a plastovými pouzdry se osazují převážně sportovní a outdoorové hodinky právě díky lehkosti a voděodolnosti. Nutno podotknout, že plast je i antialergický.
Nevýhoda plastu však spočívá v jeho křehkosti - za několik let totiž ztvrdne a tím pádem i zkřehne. Potom se může stát, že při větším fyzickém tlaku na pouzdro se může např. odlomit stěžejková čás.

Tvrzený polymer
Tvrzený polymer se vykazuje svojí lehkostí a na druh materiálu vysokou tvrdostí a pevností.

Modelová řada:Lily®

Odhad spálených kalorií:Ano

Profily aktivit:Ano

Doporučená cena:

6 590 Kč

Rádi vám nabídneme výraznou slevu.

Klikněte na tlačítko Dotaz na cenu a my Vám po snadném vyplnění formuláře v krátkém čase zašleme cenu pro Vás.

Již jste u nás nakupovali?
Klikněte ZDE pro lepší podmínky nákupu.

ZOBRAZIT parametry těchto hodinek (materiály, vodotěsnost, outdoorové a sportovní funkce atd...)

parametry

Obecné informace
Druh sklaSafírové antireflexní - abnormálně odolné proti otěru a poškrábání s antireflexní vrstvou
Safír je umělý korund a na Moshově stupnici tvrdosti je umístěn u čísla 9. Tvrdší je již pouze na čísle 10 diamant. Safírové sklíčko běžným nošením nelze poškrábat, jelikož v běžném prostředí, ve kterém žijeme, nejsou materiály tak tvrdé jako je korund a diamant. Toto sklíčko tedy lze poškrábat pouze materiály stejně tvrdými jako je safírové sklo nebo tvrdšími, případně narušit sklo chemicky. Safírové sklíčko lze i obtížně rozbít, protože vedle abnormální tvrdosti je i velice pevné a tudíž velice obtížně rozbitelné. Antireflexní vrstva na skle slouží k pohlcování jemných odlesků, které safírové sklíčko má a vystavení hodinek prudkému jasnému světlu - díky antireflexu tedy čteme čas na hodinkách např. na přímém jasném slunci bez efektu odlesků. Antireflexní vrstva se nanáší nejčastěji na povrch skla - bývá však zároveň nanesena i na vnitřní (spodní) straně skla.

Safírové - abnormálně odolné proti otěru a poškrábání
Safír je umělý korund a na Moshově stupnici tvrdosti je umístěn u čísla 9. Tvrdší je již pouze na čísle 10 diamant, tudíž safírové sklo lze poškrábat pouze stejně tvrdým materiálem, jako je on sám nebo ještě tvrdším - a to tedy pouze diamantem. Safírové sklíčko tedy běžným nošením nelze poškrábat, jelikož v běžném prostředí, ve kterém žijeme, nejsou materiály tak tvrdé jako je korund a diamant. Toto sklíčko tedy lze poškrábat pouze materiály stejně tvrdými jako je safírové sklo nebo tvrdšími, případně narušit sklo chemicky. Safírové sklíčko lze i obtížně rozbít, protože vedle abnormální tvrdosti je i velice pevné a odolné proti rozbití - samotná mnohaletá hodinářská praxe toto potvrzuje, rozbitých safírových skel je naprosté minimum oproti dříve do hodinek vkládaných skel křemíkových. Ve většině případech lze safírové sklíčko opatřit antireflexní vrstvou (cena cca. 700,- Kč) - u nás tuto službu pro zákazníky děláme.

Safírové se solárním dobíjením - abnormálně odolné proti otěru a poškrábání
Toto sklíčko vykazuje stejné vlastnosti jako klasické safírové sklo (viz. výše), navíc má tu vlastnost, že umožňuje dobíjení akumulátoru světlem.

Křemíkové - minerální sklo
Nejběžněji používané sklo v hodinářském průmyslu, kde je hlavní výhodou poměr ceny a kvality. Není tak tvrdé jak safírové, při nárazu se má tendenci prohnout, tak snadno nepraskne, ale při větším nárazu či tlaku lze toto sklo rozbít. Výhodou křemíkového skla je jeho poměrně nízká pořizovací hodnota, je cca. 10x levnější než sklo safírové. Na Moshově stupnici tvrdosti je mezi číslama 4 - 5. Toto sklo lze poškrábat hrubším mechanickým zatížením.

Plastové sklo
Většinou se používá ve vodotěsných hodinkách nebo tam, kde tvar pouzdra nedovolí sklíčko safírové nebo křemíkové. Výhodou je pružnost a nízká cena, nevýhodou snadná poškrabatelnost (avšak plastové skla se dají leštit).

Tvrzené sklo Gorilla Glass
Toto sklíčko je v základu zesílený křemík ztvrzený na povrchu velmi tvrdou vrstvou, kterou není při denním nošení hodinek možné poškrábat. Současně je toto sklíčko i odolnější vůči rozbití, takže je lépe připravené čelit nárazům.

Power Glass
Power Glass je křemíkové sklíčko tvrzené speciální úpravou. Toto sklíčko odolává otěru během běžného denního nošení, ale i případnému hrubšímu fyzickému zatížení. Sklíčka Power Glass jsou sklíčka solární, hodinky opatřené tímto sklíčkem disponují funkcí dobíjení akumulátoru světlem.

Corning® Gorilla® Glass DX
Speciální sklíčko vyrobené ze směsi hliníku, kyslíku a křemíku. Toto sklíčko je podstatně méně náchylné na poškrábání jak sklíčko křemíkové a odolává lépe i případným nárazům. Díky antireflexní vrstvě jsou displeje pod tímto sklíčkem krásně čitelné i za přímého slunečního svitu dopadajícího na hodinky.


V tabulce níže můžete vidět tvrdosti jednotlivých materiálů včetně tvrdosti skel. Na levé vertikální straně jsou stupně tvrdosti dle Moshovi stupnice a horizontální čára nese názvy materiálů a povrchových úprav. Vertikální čára obsahuje číselné řazení dle tvrdosti od 1 do 10, č. 10 je nejtvrdší - diamant. Bílé kostky v tabulce jsou umístění materiálu či povrchové úpravy dle tvrdosti a odolnosti proti opotřebení. Každý materiál či povrchová úprava se může mírně lišit (povrchová úprava dle síly nánosu vrchní tvrdé vrstvy, materiál dle použitého legování či zpracování atd.). V této tabulce jsou nejběžnější tvrdosti povrchových úprav a materiálů používaných v hodinářském průmyslu.








V tabulce níže můžete vidět tvrdosti jednotlivých materiálů včetně tvrdosti skel. Na levé vertikální straně jsou stupně tvrdosti Vickers a horizontální čára nese názvy materiálů a povrchových úprav. Ve vzniklé tabulce jsou různě vysoké "kostky" umístěné dle tvrdosti daného materiálu. Některé "kostky" jsou delší - čím delší je kostka na výšku, tím větší může mít daný materiál či povrchová úprava rozpětí tvrdosti dle výrobce či druhu materiálu.



Gorilla glass (křemíkové sklo na povrchu tvrzené - odolné proti otěru)
Materiál lunety pouzdraUšlechtilá ocel
Ušlechtilá ocel patří mezi nejčastěji používané materiály v hodinářském průmyslu. Má k tomu své důvody - ocel je pevná a houževnatá, barevně stálá neutrální stříbrné barvy hodící se ke všemu. V našem případě se používá samozřejmě nerez, která má v sobě určité procento niklu. Antialergická je ocel označená 316L, která má v sobě pouze nepatrné množství niklu. Na našich stránkách je tato ocel označovaná následovně : ušlechtilá nerez ocel - bezniklová, antialergická. Co se týče váhy - ocel je oproti titanu o cca. 50% těžší, tzn. váží-li větší hodinky pánské v oceli 160 gramů, ty samé v titanu váží 90 gramů.

Keramika
Tvrdost keramiky zajišťuje absolutní nepoškrábatelnost lunety. Keramika je hypoalergenní materiál, který mimo svoji vyjíměčnou tvrdost vyniká ještě lehkostí. Luneta z keramiky tedy nejen že působí na hodinkách luxusně po celou dobu životnosti hodinek, jelikož stále vypadá jako nová, ale hodinky jako celek váhově odlehčí. Z fyzikálního pohledu je nutno podotknout, že většinou co je tvrdé je i křehké - i zde to platí a proto články pásku se vyrábějí tak, že na plátek např. plastu se nanáší právě keramické pouzdro v podobě článku. Tvrdost keramiky však není taková jako safírového skla - odhaduje se na stupnici tvrdosti kolem čísla 6 - 7.

DLC
Nejtvrdší úroveň PVD. Touto technologií se upravuje i ostří nožů. Pro výrobu této povrchové úpravy se používá příměs diamantu, i díky tomu je tato úprava jedna z nejtvrdších a tedy i nejodolnějších vůči mechanickému zatížení v podobě denního nošení hodinek i v extrémních podmínkách. DLC je barevně stálá, antikorozní a naprosto hypoalergenní. Nejčastěji se touto technologií povrchově upravuje ocel a titan.

Zlacení
Pro šperkovou zlatou barvu a zároveň udržení přijatelné ceny v designu zlata se hodinky povrchově upravují zlacením. Základní zlacení je galvanické a měří se v mikronech. Nejtvrdší zlacení je zlacení PVD, kdy je základ pro zlato nitrit titanu, který se již na barvu zlata přibarvuje. Na rozdíl od galvanického zlacení, kde je přímá úměra nánosu mikrónů k délce životnosti zlacení, stačí PVD systému podstatně menší vrstva vrchního zlata díky jiné, složitější technologii povrchové úpravy.

PVD
PVD je velmi tvrdá povrchová úprava kovů, v hodinářském průmyslu se nejčastěji používá na pouzdra a náramky. Nitrid titanu se ve vakuu nanáší na naprosto čistý a odmaštěný povrch, někdy i v několika vrstvách. PVD lze aplikovat na základní kov v několika odstínech, např. žluté zlato (yellow gold), růžové zlato (rose gold), černá, odstíny modré, červené, hnědé atd. PVD je odolná vůči běžnému nošení, je antikorozní a barevně stálá.

Titanium - titan
Titan je lehký kov šedé barvy, který pro svou širokou škálu výhod využívá nejedno průmyslové odvětví. Titan je opět barevně stálý, je velmi lehký (až o polovinu lehčí než ocel), tvrdý a antialergický - neobsahuje žádný nikl a zvláštní je tím, že v matu má barvu šedou, zatímco v lesku jasnou zrcadlovou stříbrnou. Titan je až o polovinu lehčí než ocel.

Plast
Plastová pouzdra vynikají svojí lehkostí a odolností proti vodě. Vyrábí se v různých barevných variantách a plastovými pouzdry se osazují převážně sportovní a outdoorové hodinky právě díky lehkosti a voděodolnosti. Nutno podotknout, že plast je i antialergický.
Nevýhoda plastu však spočívá v jeho křehkosti - za několik let totiž ztvrdne a tím pádem i zkřehne. Potom se může stát, že při větším fyzickém tlaku na pouzdro se může např. odlomit stěžejková čás.

Nerez ocel
Materiál pásku hodinekKožený řemínek - kůže
Kožené řemínky jsou velice příjemné na nošení - rychle získávají teplotu Vašeho těla a nestudí ani v zimě. Kůže je přírodní materiál a její hlavní designovou vlastností je elegance - hodinky osazené koženými pásky jsou tedy převážně elegantních designů. I barva kůže hraje roli pro celkový design hodinek - hnědá je elegantní, černá je sportovněelegantní, bílá čistá je elegantní, odstíny červené jsou sportovní atd. Kožené řemínky se musí jednou za čas měnit (dle četnosti nošení, zatížení, druhu potu atd.), to ale ke kůži patří, že nevydrží věčně. Na druhou stranu poté si může majitel či majitelka hodinek vybrat, zda-li zvolí ten samý typ řemínku nebo zvolí řemínek jiný, čímž hodinky získají punc nového výrobku.

Ušlechtilá ocel
Ušlechtilá ocel patří mezi nejčastěji používané materiály v hodinářském průmyslu. Má k tomu své důvody - ocel je pevná a houževnatá, barevně stálá neutrální stříbrné barvy hodící se ke všemu. V našem případě se používá samozřejmě nerez, která má v sobě určité procento niklu. Antialergická je ocel označená 316L, která má v sobě pouze nepatrné množství niklu. Na našich stránkách je tato ocel označovaná následovně : ušlechtilá nerez ocel - bezniklová, antialergická. Co se týče váhy - ocel je oproti titanu o cca. polovinu těžší, tzn. váží-li větší hodinky pánské v oceli 160 gramů, ty samé v titanu váží 90 gramů. Garmin používá pro spojování článků náramků výhradně ten nejpevnější systém vyzkoušený a prověřený časem napříč všemi hodinářskými značkami - spojování šroubky.

Titanium - titan
Titan je lehký kov šedé barvy, který pro svou širokou škálu výhod využívá nejedno průmyslové odvětví. Titan je opět barevně stálý, je velmi lehký (až o polovinu lehčí než ocel), tvrdý a absolutně antialergický - neobsahuje žádný nikl a zvláštní je tím, že v matu má barvu šedou, zatímco v lesku jasnou zrcadlovou stříbrnou. Titan je až o polovinu lehčí než ocel. Garmin používá pro spojování článků titanových náramků výhradně ten nejpevnější systém vyzkoušený a prověřený časem napříč všemi hodinářskými značkami - spojování šroubky.

Silikon
Silikon je pružný, na omak příjemný materiál rychle se teplotně přizpůsobující teplotě ruky. Mezi typické vlastnosti silikonu patří voděodolnost, díky tomu jsou silikonovými pásky primárně osazovány hodinky určené na sport a do vodního prostředí.

Keramika
Tvrdost keramiky zajišťuje absolutní nepoškrábatelnost komponentů a pouzder. Keramika je hypoalergenní materiál, který mimo svoji vyjíměčnou tvrdost vyniká ještě lehkostí. Luneta z keramiky tedy nejen že působí na hodinkách luxusně po celou dobu životnosti hodinek, jelikož stále vypadá jako nová, ale hodinky jako celek váhově odlehčí. Z fyzikálního pohledu je nutno podotknout, že většinou co je tvrdé je i křehké - i zde to platí a proto články pásku se vyrábějí tak, že na plátek např. plastu se nanáší právě keramické pouzdro v podobě článku. Tvrdost keramiky však není taková jako safírového skla - odhaduje se na stupnici tvrdosti kolem čísla 6 - 7.

DLC
Nejtvrdší úroveň PVD. Touto technologií se upravuje i ostří nožů. Pro výrobu této povrchové úpravy se používá příměs diamantu, i díky tomu je tato úprava jedna z nejtvrdších a tedy i nejodolnějších vůči mechanickému zatížení v podobě denního nošení hodinek i v extrémních podmínkách. DLC je barevně stálá, antikorozní a naprosto hypoalergenní. Nejčastěji se touto technologií povrchově upravuje ocel a titan. Hodinky s pouzdrem upraveným technologií DLC jsou vyrobeny primárně pro extrémní venkovní zatížení, tedy pro hodinky vystavené nepřízni počasí, mechanickému zatížení až mimořádným zátěžovým podmínkám.

Zlacení
Pro šperkovou zlatou barvu a zároveň udržení přijatelné ceny v designu zlata se hodinky povrchově upravují zlacením. Základní zlacení je galvanické a měří se v mikronech. Nejtvrdší zlacení je zlacení PVD, kdy je základ pro zlato nitrit titanu, který se již na barvu zlata přibarvuje. Na rozdíl od galvanického zlacení, kde je přímá úměra nánosu mikrónů k délce životnosti zlacení, stačí PVD systému podstatně menší vrstva vrchního zlata díky jiné, složitější technologii povrchové úpravy.

PVD
PVD je velmi tvrdá povrchová úprava kovů, v hodinářském průmyslu se nejčastěji používá na pouzdra a náramky. Nitrid titanu se ve vakuu nanáší na naprosto čistý a odmaštěný povrch, někdy i v několika vrstvách. PVD lze aplikovat na základní kov v několika odstínech, např. žluté zlato (yellow gold), růžové zlato (rose gold), černá, odstíny modré, červené, hnědé atd. PVD je odolná vůči běžnému nošení, je antikorozní a barevně stálá.

Plast
Plastová pouzdra vynikají svojí lehkostí a odolností proti vodě. Vyrábí se v různých barevných variantách a plastovými pouzdry se osazují převážně sportovní a outdoorové hodinky právě díky lehkosti a voděodolnosti. Nutno podotknout, že plast je i antialergický.
Nevýhoda plastu však spočívá v jeho křehkosti - za několik let totiž ztvrdne a tím pádem i zkřehne. Potom se může stát, že při větším fyzickém tlaku na pouzdro se může např. odlomit stěžejková čás.
Kůže
Dotykový displejDotykový displej je praktický zejména v případech, kdy se chcete v hodinkách rychle pohybovat např. na mapě. Naopak v přírodě např. za extrémních podmínek nebo za běhu v lese je lepší dotykový displej deaktivovat, aby se nechtěně při dotycích displeje neměnily údaje.Ikonka ANO
Rozlišení displeje (Š x V)Rozlišení se udává v počtu pixelů na obrazovce. Čím více je pixelů na obrazovce, tím jemnější je obraz a rysy na displeji jsou ostřejší. Obecně lze tedy říci, že čím více je na danou velikost displeje pixelů, tím lepší je výsledný efekt zobrazení.240 x 201 pix
Typ displejeDISPLEJ GARMIN CHROMA
Garmin Chroma Display je vyroben tak, aby odolal nepřízni venkovního prostředí. Tento displej, který se zaměřuje spíše na podporu výkonu než na rušivý jas a nadbytečné barvy, je snadno čitelný i na nejdrsnějším slunečním světle a má mimořádně vysokou výdrž baterie, což mu umožňuje spolehlivě fungovat i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tento displej má opravdu minimální spotřebu energie, díky tomu je u hodinek disponujících tímto typem displeje velmi dlouhá výdrž baterie.

AMOLED DISPLEJ
Amoled displej vyniká oproti ostatní typům displejů nádherné barvy a jejich hloubka mnohdy navozuje pocit 3D číselníku, který poté připomíná klasický číselník klasických hodinek.

Obecně platí, že Amoled displej je spíše pro elegantní hodinky, kde hraje hlavní roli design. Klasický Chroma displej je zase lepší pro hodinky sportovní, jelikož má takřka nulovou spotřebu energie.
Černo/bílý TFT
Váha hodinek (v gramech)Váha hraje důležitou roli pro správný pocit při nošení hodinek. Obecně platí, že čím jsou hodinky lehčí, tím se nosí příjemněji. Toto platí hlavně pro hodinky sportovní, naopak někteří z Vás můžou mít rádi těžší hodinky, které jsou na ruce cítit a tak stále víte, že hodinky na ruce máte. U sportovních aktivit je lehkost hodinek důležitá, zde je potřeba hodinky maximálně pouze vnímat, ale nijak výrazně na ruce necítit. Lehké sportovní hodinky nesmí na ruce svojí váhou překážet, naopak tento sportovní doplněk by měl na zápěstí pevně sedět a nesmí fyzicky nijak ovlivňovat sportovní výkon.
Za velmi lehké se považují hodinky do 50 gramů, za lehké se počítají hodinky od 50 - 100 gramů, za středně těžké lze považovat hodinky od 100 - 150 gramů a za těžké se mají hodinky od 150 gramů výše.
24g
Výdrž baterieVýdrží baterie se rozumí doba, po kterou jsou hodinky aktivní - ukazují čas + jsou v činnosti jejich funkce. Výdrž baterie plně závisí na zatížení funkcemi - obecně platí, že čím méně je funkcí využíváno, tím delší je výdrž baterie do dalšího nabití. Je potřeba zmínit, že výdrží baterie se nemíní životnost baterie - výdrž baterie je čas od nabití do vybití, životnost baterie je celková životnost baterie do další výměny. Průměrná životnost baterie u chytrých hodinek je 7 - 10 let.Až 5 dní
VodotěsnostWater resistant - hodinky stakovýmto označením na číselníku nebo víčku hodinek jsou určené na denní nošení a do společnosti. Tyto hodinky jsou utěsněné proti prachu a zvýšené vlhkosti např. dešti apod. S hodinkami s tímto označením není vhodné se koupat ani celkově hodinky ponořovat do vody. Hodinky nejsou vyrobené pro přímý styk s vodou.

Water resistant 30M (3 ATM) - hodinky s tímto označením jsou, podobně jako hodinky s označením water resist, prachotěsné a vlhkotěsné - můžou však již přijít do styku s vodou, ale opravdu náhodným, např. omytí rukou. Hodinky s touto vodotěsností se nesmí ponořit kompletně celé - voda zde nevadí v případě stékání či vlhkosti. Hodinky nesmá přijít do saunového prostředí, protože i když jsou vlhkotěsné, nárazy teplot by mohly zapříčinit kondenzaci vnitřního vzduchu a tím zvlhčení prostředí uvnitř pouzdra. Hodinky s označením vodotěsné 30M již dobře odolávají prachu a tím dostatečně chrání strojek (hlavně oleje, kterými jsou kluzné plochy strojků mazána).

Water resistant 50M (5 TAM) - hodinky s tímto označením jsou už slušně vodotěsné. Hodinky mají kvalitní těsnění v korunce i ve skle a jedná-li se o chronograf, tlačítka chronografu mají též těsnění. Pod víčkem pouzdra (nasazovací tlakem, ale už i šroubovací) se též nachází těsnění. S hodinkami s označením 50M se můžete koupat a hodinky jsou schopny těsnit do hloubky 0,5 metru, což je plně dostačující pro surfaře, plavce ... zkrátka pro povrchové koupání. Na co si však musí majitel 50 metrově vodotěsných hodinek dát pozor je nechtěné ponoření hodinek do hlubší vody, což se může při koupání lehce stát - člověk při koupání zapomene, že má hodinky na ruce a nechtěně ponoří hodinky do hlubší vody, kde je větší tlak. Nové hodinky to většinou vydrží, ale starší hodinky mají už steřelá těsnění a tudy může voda při větším tlaku do hodinek proniknout. Těsnění hodinek 50M jsou tenčí něž těsnění hodinek určených pro potápění do hlubší vody a tím jde i ruku v ruce životnost těsnění. Proto při koupání je potřeba hodinky s touto voděodolností na ruce pořád vnímat, vědět, že tyto hodinky jsou na povrchové koupání, ne na hlubší ponor.

Water resistant 100M (10 ATM) - hodinky s tímto označení lze již plně považovat za vodotěsné. Toto označení nám dává záruku pro potápění až do hloubky 10 metrů, což nám zahrnuje rekreační potápění, vodní sporty apod. Těsnění v korunce, skle, víčku, popř. tlačítek chronografu jsou zesílená a připravená na větší tlak vody. Takto označené hodinky jsou již konstruovány i na nárazy zvenčí. Ve vodě se nedoporučuje používat tlačítka chronografu nebo pohybovat s korunkou. Těsnění těchto hodinek je již značně zesílené a tak hodinky vydrží vodotěsné několik let, než je doporučeno těsnění měnit (těsnění časem stárne a tvoří se v něm mikrotrhlinky, proto, koupete-li se s hodinkami běžně, je potřeba jednou za 4 - 5 let těsnění vyměnit). Stometrově vodotěsné hodinky již dobře odolávají díky pevné konstrukci pouzdra i nárazům a zvýšená odolnost proti vodnímu tlaku jde ruku v ruce i se zvýšenou odolností proti mikroprachu. Hodinky s tímto označením vodotěsnosti velmi dobře chrání stroje uložený v pouzdře proti vnějším mikronečistotám i ve zvýšené míře. I přesto, že tyto hodinky odolávají tlaku vody až do 10 metrů hloubky, nesmí hodinky přijít do vířivky, horké vody nebo do saunového prostředí.

Water resistant 200M (20 ATM) - hodinky nesoucí označení 200 metrů jsou již hodinky konstruované pro hlubinné potápění. Vždy zde již máme šroubovací zadní víčko pouzdra a téměř vždy i šroubovací korunku - pro dokonalé utěsnění a deaktivaci korunky při hlubokém ponoru. S těmito hodinkami se již můžete ponořit až do úctyhodných 20 metrů, kde již je takový tlak, že udeříme-li hodinkami o něco mimo ponoru, čímž se simuluje srovnatelný tlak, musí to být opravdu rana slušná a hodinky to musí vydržet. 200 metrů vodotěsnost je maximální utěsnění pro sériově vyráběné hodinky. Hodinky nesoucí toto označení vodotěsnosti jsou velmi dobře utěsněné jak již poměrně velkému tlaku sloupce vody, tak i proti velmi jemným až mikroskopickým mikročástečkám prachu. I zde, pokud chceme mít zachovanou 100% vodotěsnost na ponor 20 metrů, musíme měnit těsnění jednou za 3 - 4 roky. Pokud těsnění nechceme měnit, s každým rokem se nám vodotěsnost o něco zmenšuje, takže pokud se s hodinkami koupeme minimálně, voděodolné na koupání nám vydrží podstatně déle. A co se týče sauny či vířivky, i zde platí, že pokud se chystáte do sauny či vířivky, je potřeba si hodinky sundat (do sauny jednoznačně, do horké vody též jednoznačně ne a vířivka nevadí, když budete mít hodinky mimo trysky).

Water resistant 300M (30 ATM) - hodinky určené pro profesionální potápěče. Tuto vodotěsnost normální vodní rekreant nikdy nevyužije - hodinky jsou již opatřovány vzduchovým ventilem, šroubovací tlačítka, korunka a víčko jsou samozřejmostí. S takto utěsněnými hodinkami se můžete potápět až do hloubky 30 metrů. Je potřeba vědět, že i takto voděodolné hodinky nepatří do sauny - v sauně totiž dochází ke kondenzaci uvnitř hodinek a právě díky nárazům teplot se dají hodinky "utopit" suchou cestou. Stejně tak se nedoporučuje i s takto vodotěsnými hodinkami chodit např. do vany s horkou vodou, jelikož nadměrná teplota má vliv na stabilitu těsnění.

Water resistant 1000M (100 ATM) - hodinky určené pro profesionální hlubinné potápění. Takovéto hodinky mají dokonce i v mezičíselníkovém prostoru tekutinu, ve které bez problémů běhají ručky, která slouží na vyrovnání tlaku v takové hloubce a tudíž zajistí nerozbitnost skla tlakem. Vše, co je pohyblivé, bývá šroubované s velmi jemnými závity a ještě mnohdy kryté. Takovéto hodinky jsou již na objednávku. I když jsou hodinky takto vodotěsné, není vhodné s nimi chodit do sauny, jelikož nárazy teplot, kterými by byly hodinky vystaveny, se zkompenzuje relativní vlhkost v hodinkách a hodinky se defakto utopí suchou cestou. Stejně tak se nedoporučuje i s takto vodotěsnými hodinkami chodit např. do vany s horkou vodou, jelikož nadměrná teplota má vliv na stabilitu těsnění. Takto vodotěsné hodinky jsou připravené primárně na veliký tlak vodního sloupce normální sladké či slané vody - a ten vydrží.
50M - vodotěsné, potápění do 0,5 metru hloubky
Smart notifikace (např. SMS...)Ikonka ANO
Obvod zápěstí (velikost zápěstí od/do, na kterém lze hodinky zapnout)110-175 mm
Funkce hodin
Baterie - typ Dobíjecí li-ion
Monitorování zdraví
Celodenní sledování srdeční frekvenceHodinky Garmin disponující touto aplikací měří Váš tep neustále konstantně, každou vteřinu po celý den. Na základě hustoty krve a v ní obsaženém barvivu zvaném Hemoglobin dokáží optické snímače umístěné na zadní části víčka hodinek snímat už nepatrné změny díky odrazu zeleného světla, které vysílá čidlo. Fotodioda snímá spolehlivě přes kůži obsah krve v tepnách - na základě množství kyslíku v krvi Hemoglobin odráží světlo vysílané čidly. Na základě změn odrazů elektronický systém v hodinkách vyhodnocuje Vaší srdeční frekvenci. Čím více se odráží zeleného světla z krve, tím je hustota hemoglobinu nižší. Naopak, čím je odrazů zeleného světla méně, tím větší je hustota krve a tím více je Hemoglobinu v ní - znamená to totiž, že krev pohlcuje více zeleného světla.
Odborně je srdeční cyklus nazýván střídáním systoly (stažení srdeční komory, při níž je krev pumpována do krevního oběhu - více Hemoglobinu) a diastoly (fáze odpočinku, kdy je srdeční sval uvolněny a plní se krví - méně Hemoglobinu).
Hodinky je dobré nosit na zápěstí tak, aby nebyly příliš utažené (to by mohly bránit průtoku krve a tím znepřesnit měření), ani příliš volné (to by mohly vznikat tzv. "tepová okna", díky kterým by se opět měření znepřesnilo). Hodinky je dobré mít na ruce nasazené tak, aby se lehce dotýkaly zápěstí po celém vnitřním obvodu.
Ikonka ANO
Monitoring (sledování) spánkuPokročilé sledování spánku (ASM) je funkce, kterou najdete u mnoha hodinek Garmin, které mají optický snímač srdečního tepu. S ASM budou mít uživatelé možnost sledovat statistiky spánku v Garmin Connect, když budou hodinky nosit ve spánku.

Rozlišujeme tři fáze spánku:

1. Lehký spánek: Pohyby očí a svalová aktivita se začínají zpomalovat, jak se tělo připravuje na hluboký spánek.
2. Hluboký spánek: Pohyby očí a svalů se úplně zastaví. Srdeční tep a dýchání se zpomalí. Tato fáze může být označována jako režim obnovy, kdy se tělo zotavuje, buduje kosti a svaly a posiluje váš imunitní systém.
3. REM spánek: Také označovaný jako fáze snu, mozková aktivita je téměř stejně aktivní, jako když jste vzhůru. REM spánek je důležitý pro vytváření vzpomínek a zpracování informací.

Celý princip měření kvality spánku funguje na základě využití optického snímače srdeční frekvence - na hodinkách měříme srdeční frekvenci a variabilitu srdeční frekvence (čas měřený mezi jednotlivými srdečními tepy), což nám v kombinaci s akcelerometrem umožňuje určit, kdy usnete, kdy se probudíte a jakou úroveň spíte, ve kterém jste.

Spánek je kritickým faktorem pro vaši fyzickou i duševní pohodu. Dostatek pravidelného a kvalitního spánku podporuje dobré zdraví, může zlepšovat náladu, pomáhá vytěžit maximální užitek z cvičení a přináší řadu dalších výhod.

Kontrolujte své údaje o spánku a vyhledávejte změny a trendy v čase. Můžete tak lépe porozumět často složitému vztahu mezi tím, co děláte, když jste vzhůru, a tím, jak dobře jste v noci spali.

Špatný spánek během jedné noci bývá snadné vysvětlit, ale zjištění dlouhodobějších trendů může být podnětem pro trvalejší změnu. Efekt případných změn je možné opět sledovat na průbězných změnách měření, což může fungovat jako skvělá motivace.
Ikonka ANO
Ukazatel, kolik máte fyzické energie (body battery)Body Battery je funkce, která nám zobrazuje, jak jste na tom s Vaší fyzickou energií. K výsledku odhadu Vašich energetických zásob během dne se využívá informací v kombinaci variability srdeční frekvence, stresu a fyzické aktivity. Na stupnici od 1 do 100 můžeme vidět, kolik má Vaše tělo energie. Čím vyšší číslo, tím vyšší mírou energie disponuje Vaše tělo. Tato informace je dobrá třeba pro naplánování intenzity cvičení - čím více má Vaše tělo energie, tím intenzivnější může být Váš trénink.
V aplikaci Garmin Connect můžete během dne sledovat, kolik energie jste spotřebovaly (např. cvičením) a kolik jste naopak dodali (např. odpočinkem). Oba tyto ukazatele by v ideálním případě měly být na konci dne stejné, což ukazuje na rovnováhu mezi zotavením a aktivitou. Ideální pro nejvyšší možnou míru energie těla je kvalitní spánek.
Ikonka ANO
Celodenní sledování míry stresu (stress score)Tato funkce Vám umožní sledovat Vaší úroveň stresu. Na základě úrovně stability Vaší srdeční frekvence hodinky vyhodnotí výši úrovně Vašeho stresu. Tato veličina se měří, když jste v klidu, tedy např. po tréninku. Rozpětí měření na hodinkách je od 0 do 100, kde 0 až 25 je klidový stav, 26 až 50 je nízký stres, 51 až 75 je střední stres a 76 až 100 je vysoký stres. Hodinky Vám v případě vysokého stresu umí i poradit, jak stres snížit, např. dechovým cvičením.

Stres je přirozenou reakcí těla na životní výzvy a okolní prostředí. Jde o mimořádný fyziologický stav, jehož účelem je připravit vás na rychlou reakci na jakékoli bezprostřední události. Celodenní sledování zatížení organizmu na chytrých hodinkách Garmin je založeno na uznávaných a vědecky prověřených poznatcích o vašem vegetativním nervovém systému (VNS)1 a najdete jej pod funkcí Stress Score.

Algoritmus Firstbeat Analytics odhaduje úroveň zátěže (v rozmezí hodnot 0–100) primárně na základě kombinace údajů o srdečním tepu (ST) a variabilitě srdečního tepu (VST). Tyto údaje zaznamenává optický snímač srdečního tepu umístěný na zadní straně hodinek.

Vegetetivní nervový systém (VNS) můžeme rozdělit na dvě části: sympatikus a parasympatikus. Tyto dvě části regulují vaše fyziologické systémy tak, aby byly v maximální možné míře schopny reagovat na aktuální nebo očekávané podněty. Sympatikus pracuje, když je čas na akci. Pulz se zrychlí, krevní cévy se rozšíří, přeruší se trávení a vyplavuje se adrenalin. Někdy se tomu říká reakce „bojuj nebo uteč“. V klidnějších časech převládá parasympatikus, kdy se tělo dostává do stavu odpočinku a trávení. V této době tělo regeneruje a doplňuje zdroje vyčerpané v náročnějším období.

Obzvláště důležitou příležitostí k regeneraci vašeho těla je spánek a jak se dá předpokládat, parasympatická část VNS je typicky nejaktivnější právě během spánku.

Zařízení Garmin neměří úroveň zatížení organizmu během fyzické aktivity, protože samotné vypětí plynoucí z aktivity lze považovat za stresovou záležitost. Vliv fyzické aktivity je možné lépe měřit a vyhodnocovat jinými způsoby. Mluvený projev na veřejnosti i vyběhnutí schodů vám dokáže řádně zvýšit tep, ale příčiny jsou velmi odlišné.

Vaše fyziologické parametry i reakce těla na stresové faktory jsou unikátní. Proto je analytický systém používaný pro monitorování úrovně stresu navržen tak, aby rozpoznával vaše osobní reakce a přizpůsoboval se jim. Kvalitu získaných dat můžete vylepšit tím, že budete nosit své zařízení co nejčastěji. Zvláště důležité je nošení během spánku, protože tehdy je úroveň zatížení organizmu typicky nejnižší. Lze pak lépe pochopit úplný rozsah stavů stresu a uvolnění, které prožíváte.

Informace o prožívaném stresu lze ale získat i na základě občasného nošení. Podrobnosti a konkrétní úrovně ale mohou ale vykazovat více nepřesností pro vaši osobu, než by tomu bylo v případě častějšího používání.
Ikonka ANO
Funkce pro sledování aktivity
Upozornění na neaktivituIkonka ANO

 
Popis
 

Garmin Lily classic - elegantní módní doplněk vybavený řadou chytrých funkcí.
 


Seznamte se s chytrými hodinkami, které vás překvapí svými schopnostmi. V přístroji o průměru pouhých 34 mm se skrývá množství užitečných chytrých funkcí. Stylový design definuje především elegantní vzor, pod kterým se ukrývá dotykový displej. Ten lze snadno aktivovat pomocí jednoduchého pohybu zápěstím nebo poklepáním.

 

Vybrat si můžete hned z několika variant, které lze rozdělit na klasické (Classic) a sportovní (Sport). K dispozici jsou různé barevné kombinace a také volitelné příslušenství v podobě různých řemínků (silikonové i kožené). Snadno si tak můžete najít tu pravou kombinaci pro sebe.


  • Monochromatický TFT LCD displej s úhlopříčkou 1".
  • Všestranné sportovní a volnočasové využití.
  • Velmi nízká hmotnosth.
  • Výdrž baterie až 5 dní v režimu chytrých hodinek.
  • Vodotěsné provedení do 5 ATM.

sportMALÉ LEHKÉ PROVEDENÍ - Nízká hmotnost a průměr pouhých 34 mm zajistí, že při nošení nebudou na zápěstí nijak překážet.
 
 
 
 
 
 
 
 

sportSPORTOVNÍ FUNKCE - Trénujte pravidelně pomocí profilů aktivit pro jógu, pilates, kardio, uvědomělé dýchání, silový trénink a další.
 
 
 
 
 
 
 
 

sportMOŽNOST PŘIPOJENÍ GPS - Využijte GPS ze svého telefonu a sledujte, kudy vedly vaše venkovní procházky, vyjížďky a běhy.
 
 
 
 
 
 
 
 

sportVÝDRŽ BATERIE - Buďte stále v pohybu a mějte hodinky vždy při sobě. Výdrž baterie je až 5 dní provozu na jedno nabití.
 
 
 
 
 
 
 
 

sportSLEDOVÁNÍ KONDICE - Hodinky Lily zaznamenávají při aktivitách vaše kroky, spálené kalorie, minuty intenzivní aktivity a další činnosti.
 
 
 
 
 
 
 
  

sportSLEDOVÁNÍ TEPU NA ZÁPĚSTÍ - Nepřetržité měření srdečního tepu má mnoho využití. Díky tomu si můžete nastavit například upozornění na příliš nízký a příliš vysoký tep.
 
 
 
  
 
 
 

sportPULZNÍ OXYMETR - Pomocí snímače Pulse Ox můžete ověřit nasycení krve kyslíkem kdykoliv během dne – nebo také v průběhu spánku. Díky tomu zjistíte, jak dobře vaše tělo vstřebává kyslík.
 
 
 
 
 
 
 

sportBODY BATTERY™ - Sledujte úroveň energie svého těla během dne, abyste si vhodně naplánovali aktivity i odpočinek.
 
 
 
  
 
 
 
 

sportÚROVEŇ STRESU - Zjistěte, jestli se váš den nese v duchu klidu, vyrovnanosti nebo stresu. Funkce připomenutí odpočinku vás vybídne ke krátkému dechovému cvičení, když to bude vhodné.
 
 
 
 
 
 
 

sportSLEDOVÁNÍ DECHU - Sledujte svoji dechovou frekvenci v průběhu dne, během spánku nebo při provádění dechových technik a cvičení jógy.
 
 
 
 
 
 
 
 

sportDECHOVÁ CVIČENÍ - Chcete-li si trochu odpočinout a zrelaxovat, můžete si spustit jednoduchá dechová cvičení, během kterých budou hodinky sledovat dechovou frekvenci a úroveň stresu.
 
 
 
 
 
 
 

sportSLEDOVÁNÍ HYDRATACE - Dodržování pitného režimu je velmi důležité. V aplikaci Garmin Connect si můžete nastavit také připomenutí hydratace, nastavit si cíl a zobrazovat historii a pokrok.
 
 
 
 
 
 
 

sportSLEDOVÁNÍ ZDRAVÍ ŽEN - Pomocí aplikace Garmin Connect™ můžete sledovat také průběh menstruačního cyklu nebo těhotenství. Můžete  si zapisovat příznaky a prohlížet tipy ke cvičení a vhodné výživě. Údaje si pak můžete zobrazit také přímo na hodinkách.
 
 
 
 
 
 
 

sportCHYTRÁ OZNÁMENÍ - Hodinky mohou zobrazovat příchozí e-maily, textové zprávy a také upozornění. Stačí je spárovat se vhodným chytrým telefonem. Pokud je telefon vybaven systémem Android™, lze dokonce odesílat rychlé odpovědi na zprávy.
 
 
 
 
 
 
 

sportKALENDÁŘ - Při spárování s kompatibilním smartphonem můžete přímo na svém zápěstí kontrolovat, co vás ten den čeká.
 
 
 
  
 
 
 
 

sportBEZPEČNOSTNÍ A SLEDOVACÍ FUNKCE - Jakmile budou hodinky spárované s telefonem, můžete svým vybraným kontaktům odesílat nouzová upozornění se svou aktuální polohou.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vhodné pro sporty

Cyklistika
Plavání
Chůze
Běh
Fitness
Eliptický trenažer
Horské kolo
Běh v terénu
Cvičení Pilates
Kardio
Běžecký pás
Kolo uvnitř


Lze donahrát

Lze donahrát do telefonu nebo PC:Online tréninkový deník Garmin Connect pro vyhodnocování dat z Vašich hodinek

 
 

Něco navíc

Garmin Connect ™

Garmin Connect™ je aplikace v chytrém mobilním telefonu, která synchronizací s hodinkami nahrává data získané Vašimi aktivitami a tyto informace řadí do jednotlivých přehledných grafů a tabulek, které Vám přehledně a jasně ukazují užitečné údaje o Vaší tělesné kondici, o zdraví atd.a to vše v podrobné analýze. V této aplikaci můžete zkoumat a prohlížet historii Vašich oblíbených aktivit a sdílet tyto aktivity s okolím.Aplikace Garmin Connect spolupracuje s Androidem, IOS i Windows, zde tedy vidíme, že nemusíme být spojení pouze s mobilními zařízeními, ale můžeme kldině využívat i pevný počítač.Chcete - li používat aplikaci Garmin Connect™, můžete si ji stáhnout zde na https://connect.garmin.com/ nebo v mobilní aplikaci Garmin Connect Mobile.

VÍCE
 

Jak rychle aktualizovat software, spravovat veškerý obsah, u hodinek disponujícími mapami nejnovější mapy a ještě mnohem více?

Aplikace Garmin Express Vás komfortně provede vším, co máte v zařízení Garmin nahrané a nabídne Vám, co ještě donahrát lze. Tuto aplikaci si během několika minut stáhnete do počítače, propojíte USB kabelem se zařízením Garmin a přímo spravujete nebo nahráváte aktualizace či nové aplikace. Garmin Express Vás bude informovat o nových aktualizacích a pomůže Vám je i nainstalovat. Kromě aktualizace softwaru, synchronizace s účtem Garmin Connect a správy obsahu můžete v této aplikaci od Garminu bezplatně spravovat kalendář, tréninky, tréninkové plány atd.. A pokud Vaše hodinky disponují s možností navigace, můžete si zde aktualizovat nejnovější mapy, námořní mapy, trasy, mapy oblíbených tras či uplatnit poukaz pro aktivaci nejnovějších map. Pro milovníky golfu tato aplikace umožní např. aktualizovat nejnovější golfové mapy CourseView. Pokud chcete využít této aplikace, ZDE máte odkaz na stažení do Vašeho počítače.
 
 

Garmin kalendář

Garmin Calendar je zastoupen v aplikaci Garmin Connect

Přehledná mobilní aplikace na principu sociální sítě ve formě kalendáře, která slouží pro plánování, ukládání a sdílení vašich aktivit a výkonů. Odkaz na Garmin Connect

. Pro většinu hodinek je však tento kalendář pro tréninky a tréninkové dny, čili ten trénink či tréninkový plán, který zadáte do kalendáře, zobrazuje se Vám poté na hodinkách a informuje o dalším dni s touto aktivitou. Hodinky Garmin však dobře spolupracují i s kalendáři Android

Kompatibilita s telefony vybavenými systémem Android závisí na verzi systému, případných úpravách systému výrobcem mobilního zařízení a taktéž na nastavení systému.

Garmin negarantuje 100% kompatibilitu se všemi existujícími verzemi a modifikacemi systému Android ve všech mobilních zařízeních.

a Apple a tak si můžete vybrat - mít v kalendáři hodinek buď tréninky a tréninkové plány nebo schůzky a poznámky z Vašeho kalendáře a nebo obojí
. Např., pokud máte na svém počítači Google kalendář, tak ten lze propojit s Google kalendářem, který si stáhnete do chytrého mobilního telefonu. A Apple nebo Android

Kompatibilita s telefony vybavenými systémem Android závisí na verzi systému, případných úpravách systému výrobcem mobilního zařízení a taktéž na nastavení systému.

Garmin negarantuje 100% kompatibilitu se všemi existujícími verzemi a modifikacemi systému Android ve všech mobilních zařízeních.

kalendář, který si umí automaticky stahovat schůzky, poznámky atd. z Google kalendáře, se propojí ve Vašem chytrém telefonu přes Nastavení - Hesla a účty - Přidat účet s Google kalendářem v mobilu. A tento Apple nebo Android

Kompatibilita s telefony vybavenými systémem Android závisí na verzi systému, případných úpravách systému výrobcem mobilního zařízení a taktéž na nastavení systému.

Garmin negarantuje 100% kompatibilitu se všemi existujícími verzemi a modifikacemi systému Android ve všech mobilních zařízeních.

kalendář umí spolupacovat hodinkami a tak máte v hodinkách pro daný den a na den zítřejší všechny schůzky, poznámky atd., které máte zadané v Google kalendáři. Máte-li už ve Vašem chytrém mobilním telefonu kalendář (ať už Android

Kompatibilita s telefony vybavenými systémem Android závisí na verzi systému, případných úpravách systému výrobcem mobilního zařízení a taktéž na nastavení systému.

Garmin negarantuje 100% kompatibilitu se všemi existujícími verzemi a modifikacemi systému Android ve všech mobilních zařízeních.

nebo Apple), obvykle se po spárování nových hodinek s telefonem kalendář s hodinkami propojí automaticky. V Nastavení si lze zvolit i čas a způsob, kdy a jak Vás hodinky upozorní o nadcházející schůzce. Máte-li týdně alespoň občas nějakou schůzku (a nemusí to být pouze v pracovní rovině), tato aplikace je velmi příjemná, jelikož máte na ruce stále přehled o tom, kdy a v kolik máte kde být. Můžete na schůzku úplně zapomenout a hodinky Vás sami v daný čas upozorní např. krátkým zavrněním, že dnes máte domluvené setkání a současně na displeji ukážou zkrácenou zprávu. Je to defakto nepraktičtější schůzkový kalendář, který můžete mít - na svém zápěstí nosíte nonstop přehled o všech schůzkách pro daný a zítřejší den a nelze tedy na schůzky zapomenout.
 
 

Na procházku s rozpisem ušlé vzdálenosti, času, úbytku kalorií, tuku ... (a ještě mnohem více)

Garmin nabízí velice příjemnou aplikaci, kterou lze navíc obohatit dalšími funkcemi z Connect IQ (Calories Equivalent, Fat Burner atd.). Na hodinkách si vyhledáte Chůzi, do které si snadno a rychle navolíte poměr anaerobního a aerobního pásma, kalorie, kalorie přepočítávané na nejčastější nápoje a jídla a poměr spáleného tuku. Jsou-li hodinky vybaveny mapami, po celý čas procházky hodinky zapisují trasu do mapy, kudy jdete. A nejen to, během procházky vidíte ihned na displeji hodinek mimo jiné druh jídla či nápoje, který odpovídá spáleným kaloriím, kterých jste právě v zadaném místě chůze dosáhli. V této aplikaci krásně vidíte, že nejprve začínáte na pár kaloriích poměrem na dvě/tři jahody a například u čísla 143 kalorií se Vám na displeji objeví 1 pivo. Všechny údaje se Vám přenáší do mobilní aplikace Garmin Connect

Přehledná mobilní aplikace na principu sociální sítě ve formě kalendáře, která slouží pro plánování, ukládání a sdílení vašich aktivit a výkonů. Odkaz na Garmin Connect

, kde doma po synchronizaci s hodinkami uvidíte mnohem více informací, jako např. v grafu Vaše nejlepší a průměrné tempo (obrazovka mobilu č. 3, modrý graf), Váš průměrný a maximální srdeční tep (obrazovka č. 3, červený graf), tréningový efekt (obrazovka č. 3, čísla v kroužku), minimální a maximální nadmořskou výšku (obrazovka č.4, zelený graf), minimální a maximální teplotu (obrazovkač.4, šedý graf), čas v zónách srdečního tepu (obrázek č. 5, šedý graf), spálený tuk (obrazovka č.5, tyrkysový graf) a spálené sacharidy (obrazovka č. 5, fialový graf). Tato aplikace nabízí ještě mnohem více a již první vyzkoušení vzbuzuje u mnohých opravdové nadšení. 
 
 

Obsah balení

  • Hodinky Garmin Lily
  • Napájecí kabel
  • Dokumentace

Ke stažení

 
 
 

Tato značka má nejvíce podobné produkty designem a kvalitou se značkou, na kterou se nyní díváte.

 

Hodinářský a zlatnický servisu nás v Jihlavě

Kliknutím na tento modrý panel nebo na symbol vah, který se nachází u produktu vlevo nahoře, se hodinky uloží do tohoto náhledu k porovnání.

 

Hodnocení produktu (0)

Tento produkt dosud nikdo neohodnotil.
Buďte první!

Přidat hodnocení

Technické informace o těchto hodinkách

Chytré hodinky jsou stejně, jako quartzové ručičkové hodinky, řízené krystalem a napájené baterií. Po hodinářské stránce tedy chytré hodinky hodinkami jsou, i když čas je zde mnohdy na druhém místě. Hodinkami jsou tyto náramkové počítače nazývány proto, protože se nosí na zápěstí stejně, jako všechny ostatní hodinky. A protože tyto hodinky v sobě nosí mnoho vyspělých technologií, které umí člověku opravdu pomoci, nazývají se tyto hodinky hodinkami chytrými.
A právě díky velkému množství funkcí, pro které se tyto hodinky primárně kupují, je čas druhotný. Máme zde vždy přesný čas, protože v digitálních hodinkách nemáme žádné soukolí a tak ručičky a vše, co nám displej zobrazuje, není zatíženo mechanickými převody. Vyjímku však mohou tvořit hybridní chytré hodinky, kde na první pohled ani nepoznáme, že jsou to chytré hodinky - hodinky mají ručičky nasazené na klasickém soukolí quartzového strojku, avšak vedle tohoto strojku je do pouzdra zakomponován modul chytrých hodinek nejen na propojení s mobilním telefonem, ale i na ostatní funkce, které dnes už od chytrých hodinek lze očekávat. Naprostá většina chytrých hodinek je však s digitální displejem a případné ručičky imitují klasické ručičky náramkových hodinek pro dokonalou autenticitu.
Z pohledu hodináře jsou tedy chytré hodinky další posun dopředu ve směru elektronických hodinek. Ještě donedávna bylo maximum v hodinkách budíček a stopky, dnes nám tyto náramkové přístroje dokáží ukázat například v letadle, kde se nachází nejbližší letiště. Je mnoho typů chytrých hodinek, každá značka se více či méně věnuje určitému směru, ve kterém se snaží být co nejlepší. A tak zatímco donedávna jsme měli hodinky, které nám téměř všechny primárně ukazovaly čas, chytré hodinky si kupujeme s předem daným plánovaným cílem, chceme-li mít pomocníka v této podobě např. při sportu, při turistice, při plavání, při horolezectví, při létání, při potápění, no zkrátka prakticky už dnes při všem, kdy se člověk hýbe. A máme v těchto hodinkách v mnoha případech i funkce, že nám ukáží, že se málo hýbeme a že máme pro naši dobrou kondici jít něco dělat. Chytré hodinky jsou opravdu jakýmsi malým osobním trenérem či zdatným pomocníkem každodenního dnešního života.
Základním předpokladem pro výrobu hodinkových pouzder je tvrdost, příjemnost pro nošení a vzhled. Tvrdost se měří Vickersovou stupnicí a proces zkoušky spočívá v tom, že dimanat pod určitým tlakem narušuje daný materiál a dle poškození materiálu je výsledkem stupeň tvrdosti. U níže uvedených materiálů od do nejčastěji platí cifra mírně nad spodní číslo, tzn. má-li ocel 160 - 260 Vickers, nejčastěji má ocel 210 Vickers.

Nejměkkčím materiálem na výrobu pouzder a náramků je hliník (aluminium) - ten je na tupnici tvrdosti Vickers u čísla 50 - 70 Vickers. Zlato je kov velmi měkký, avšak o něco tvrdší než hliník a na stupnici tvrdosti tak nacházíme tento drahý kov na postech 80 - 120 Vickers. Dalším, velmi starým materiálem používaným dnes na výrobu pouzder hodinek, je bronz - ten najdeme na stupnici tvrdosti u čísel 100 - 170 Vickers. Ušlechtilá nerez ocel 316L, která se používá na výrobu pouzder a náramků nejčastěji, následuje za bronzem (ocel je ve většině případech tvrdší a houževnatější než titanium) a svojí tvrdostí ho předčí - na stupnici vidíme ocel u čísel 160 - 690 Vickers (nejčastěji má ocel kolem 250 Vickers, ocel 904L má cca. 490 Vickers a více). U titanu záleží, jak je vyroben a v jaké tvrdosti - na stupnici tvrdosti se pohybuje mezi čísly 150 - 340 Vickers (dle legování materiálů může být ale v některých případech tvrdší než ocel). Až do této úrovně tvrdosti lze tyto materiály denním nošením poškrábat (dle užívání někdy sotva znatelné, jindy je nošení na hodinkách patrné více), ale na druhou stranu jej lze zase vyleštit (či namatovat atd. - dle povrchové úpravy) tak, že pouzdro i náramek vypadají jako nové. Další následuje materiál posazený v rozmezí 450 - 560 Vickers a to je minerální sklo a hned vedle o něco tvrdší je zrcadlová ocel s označením 904L (490 - 590 Vickers). Dalším materiálem, který se používá na výrobu pouzder a náramků, je High-tech Keramika, která je na stupnici tvrdosti v rozmezí 1.200 - 1.800 Vickers. Další následuje Hardmetal, který je posazen na 1.400 - 1.700 Vickers. Ceramos je směs keramiky a ocele a tvrdost tohoto materiálu je 1.400 - 1.900 Vickers. A ještě tvrdší než Ceramos je safírové sklo, které má 1.900 - 2.200 Vickers. Mezi nejtvrdší materiály patří diamant - ten je na stupnici na postu 10.000 Vickers. A nejtvrdším materiálem celkově je ACNR - tento materiál předčil tvrdostí i diamant.

V tabulce tvrdosti materiálů máme ale i povrchové úpravy kovů. V dnešní době existují již natolik pokročilé technologie, že není problém nanášet na kovy povrchové úpravy podstatně tvrdší než základní kov samotný. Jednou z nejznámějších povrchových úprav v hodinářském odvětví velmi často používanou je PVD. Hned na druhém místě co se týče tvrdosti je Super Hard Coating, kterou používá firma Seiko. Ještě o něco tvrdší povrchovou úpravu používá Citizen - ta nazývá se Duratec. A jedna z nejtvrdších povrchových úprav je systém DLC (Diamond Like Carbon), který má ovšem široké rozpětí tvrdosti, dle technologického postupu výroby tohoto povlaku. Obecně ale lze říci, že v hodinářském průmyslu se nejčastěji používá DLC ve tvrdosti kolem 1.800 Vickers.
... (číst více)

Alternativní produkty

Kvalitní pozáruční servis

Nabízíme v Jihlavě kvalitní pozáruční servis na luxusní hodinky na značky, jako jsou např.: TAGHeuer, Baume & Mercier, Omega, Breitling, RADO, IWC, Brequet atd.

  • Měníme safírová skla všech velikostí a tlouštěk, včetně antireflexní vrstvy
  • Kompletní inovace pouzder
  • Komplexní vyčištění hodinek, namazání čerstvými oleji
  • Profesionální zkouška vodotěsnosti
  • … a další

Po našem servisu vypadají hodinky jako nové!!

-20%

Sleva na vybrané produkty