hledat účet košík

Ball - Big Boy Union Pacific

Ball - Big Boy Union Pacific

Hodinářská firma BALL není v České republice zatím příliš známá, přestože vyrábí hodinky již od roku 1891.

Je úzce spojovaná s dějinami americké železnice a i když se dnes vlaky řídí podle úplně jiných hodinek, značka si slabost pro železnici zachovala a vydává proto limitované edice hodinek.

Mezi ně patří i edice na počest lokomotivy "Big Boy" z Union Pacific railroad. Ta se považuje za největší parní lokomotivu na světě. Vyráběly se v letech 1941-1944 a to pouze 25 kusů, z nich se dochovalo asi jen 8 lokomotiv, které ale nejsou v provozu schopném stavu. Jejich úkolem bylo vozit těžké nákladní vlaky a po přechodu na motor musela být tato slavná lokomotiva Big Boy nahrazovaná až pěti lokomotivami.

Ball vydal 999 kusů hodinek v limitované edici Big Boy Union Pacifif - Engineer Master II., kdy samozřejmostí je označení Union Pacific na číselníku a rytina lokomotivy Big Boy na zadním víčku hodinek. Hodinky jsou antimagnetické se safírovým sklíčkem a vodotěsností do 10 metrů.

Co však odlišuje tuto značku a tím pádem i tuto speciální edici hodinek od ostatních značek je perfektní čitelnost za každé situace. Číselník i ručky jsou totiž vybaveny tritiovými trubičkami! Jejich světlo vydrží svítit přibližně 25 let bez potřeby zdroje jakéhokoliv světla. 

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA