hledat účet košík

Certina DS-1 Big Date

Certina DS-1 Big Date

Nový model DS-1 Big Date Powermatic 80 pro rok 2020 - C029.426.11.041.00 je naprosto přesným ztělesněním doplňku, který dobře vypadá a zaujme na první pohled. Stylovým číselníkem a zcela novou spirálovou pružinou Nivachrom splní každé přání. Tento inovativní materiál byl vyvinut pro zvýšení odolnosti vůči magnetickým polím. Spirálová pružina švýcarské výroby je díky základu z titanu navíc velmi odolná vůči teplotním výkyvům a úžasně nárazuvzdorná. 

Detailně propracovaný, jemně klenutý číselník chrání safírové sklíčko, které je odolné vůči poškrábání. Sklíčko je z jedné strany opatřeno antireflexní vrstvou, která umožňuje bezproblémové čtení času i na přímém slunci. Vodotěsnost tohoto modelu je 10 ATM, jsou tedy vhodné k plavání či šnorchlování. 

 

Zvláštností hodinek je velké datum - Big Date na pozici šesté hodiny, skládající se ze dvou okének. Velké zobrazení data, které také nazýváme panoramatické datum, je oblíbený způsob, jak zobrazit datum ve zvětšené apertuře pomocí dvou kotoučků umístěných buď vedle sebe nebo přes sebe. Toto propracované zobrazení umožňuje rychlé a snadné čtení data. 

 

Srdcem tohoto modelu je švýcarský strojek Eta Powermatic 80.651 s rezervou chodu až 80 hodin. Rezerva chodu označuje čas, po který plně natažené mechanické hodinky fungují , než se zastaví, obvykle je to 38 až 42 hodin. Kalibr Powermatic 80 ovšem umožňuje až 80hodinovou rezervu chodu!!!  Takže tyto hodinky můžete nechat až tři dny, aniž by jste je museli nastavovat - pokud to bez nich ovšem tak dlouho vydržíte...

 

 

Certina nabízí na tyto mechanické hodinky úžasný pohled, zadní část pouzdra je kryta bytelným sklem, přes které lze obdivovat mechanismus hodinek. Jasně tak vidíme delikátně konstruovaný rotor, který spolehlivě zajišťuje automatickým hodinkám energii. 

Jako všechny hodinky Certina jsou i tyto vybaveny unikátní DS technologií - Double Security system (dvojí zabezpečení), která zvyšuje odolnost, nárazuvzdornost a spolehlivost voděodolnosti hodinek.

 

Levý průřez: DS CONCEPT                                       

1. Zesílené safírové nepoškrabatelné sklo                           
2. Kroužkové těsnění natahovací hřídele                
3. Dvojité těsnění v korunce
4. Speciální těsnění pod víčkem hodinek
5. Zesílené víčko pouzdra

Pravý průřez: DOUBLE SECURITY DS+

6. Šroubovací korunka s těsněním
7. Šroubovací víčko hodinek s těsněním   

Jiné varianty tohoto modelu:

 C029.426.11.051.00 

 C029.426.16.041.00 

 C029.426.16.051.00

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA