hledat účet košík

Certina DS Super PH500M - Special Edition

Certina DS Super PH500M - Special Edition

Retro styl a zářivě oranžový číselník upoutají pozornost snad každého: nápadné hodinky DS Super PH500M - Special Edition způsobují ve fanoušcích tohoto modelu nadšení a zažívají jakýsi pocit déja-vu. Tento nejnovější model značky Certina C037.407.17.280.10 je totiž inspirovaný modelem z roku 1968. 

 

 

Díky svým odolným vlastnostem proti vodě byli hodinky Certina na konci šedesátých let známé po celém světě. V roce 1969 se vydali na zvláštní cestu - v průběhu expertimentu pod vodou s názvem Tektite I. strávili čtyři vědci dva měsíce bydlením pod vodou ve výzkumných tancích. Během této doby nosili DS-2 Super PH500M, zbrusu nové hodinky, kterým po skončení expedice udělili to nejlepší hodnocení. Tím dokázali, že koncept DS Double Security, spuštěný deset let před tímto experimentem, je pro značku Certina spolehlivým partnerem pro všechny druhy dobrodružství. 

 

Skvělou novinkou modelu z roku 2020 je vlásek z antimagnetického materiálu - NivachronTM. To představuje další mimořádně aktuální bezpečnostní opatření a vylepšení klasické koncepce DS. Hodinky se tak stávají ještě spolehlivější a přesnější - rozhodující výhoda při potápění i při každodenním nošení. Voděodolnost hodinek je totiž až 500M, což činí z tohoto potápěčského modelu ideálního společníka na každé cestě, dokonce i pod vodou. 

Vnitřek hodinek, který odpovídá normě ISO 6425 pro potápěčské hodinky, obsahuje moderní automatický strojek Powermatic80 s rezervou chodu až 80 hodin

Pokud jde o design, nejnovější potápěčské hodinky zůstávají věrné svým kořenům. Obzvláště nápadná otočná luneta. Nelze jí otáčet, aniž by nebyl vyvíjen lehký tlak, a to pouze v jednom směru. Tato bezpečností funkce je navržena tak, aby zabránila jakékoli náhodné změně doby potápění. 

Model o velikosti 43mm má oranžový číselník se silnou luminiscencí SuperLuminova a strojek pak chrání safírové sklíčko s antireflexní úpravou odolné proti poškrábání. Několik vrstev z luminiscenčního materiálu poskytuje skvělou viditelnost ve vodě, zatímco šrobovací zadní víčko pouzdra a šroubovací korunka zajišťují vodotěsnost hodinek do 500 metrů. 

 

Na zadním víčku hodinek je použito logo německé potápěčské asociace VDST. To je odkaz lásky k podmořskému světu, ale také výsledkem spolupráce při vývoji hodinek hodinářů s potápěči. 

 

S hodinkami je dodáván také dodatečný černý pryžový řemínek, který slouží při použití hodinek přes neoprén či bundu. Základní řemínek také v černé barvě je s ozdobným vzorem vln. 

 

Hodinky jsou dodávané v černém kufříku s logem Certina a asociací potápěčů VDST. 

 

Fotka ze slavnostního představení modelu DS Super PH500M - Special Edition s prezidentem společnosti Certina Adrianem Bosshardem. 

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA