hledat účet košík

Edox - SkyDiver Military Limited

Edox - SkyDiver Military Limited

Každá značka je náležitě hrdá na své historické archívy, ze kterých může jednou za čas načerpat inspiraci. S projektem SkyDiver to však bylo daleko komplikovanější - záhadná složka nesla pouze název "1973 - Speciální striktně limitovaná edice"

Po dlouhém pátrání současných zaměstnanců se podařilo narazit na bývalého hodináře užívajícího si zasloužený důchod, díky kterému byla poodhalena rouška tajemství desítky let starého nákresu. 

V roce 1973 totiž značku Edox, která letos slaví už 135 let své existence, oslovil zámožný švýcarský plukovník, který chtěl pro svou elitní parašutistickou jednotku tajně vyrobit speciální hodinky. Tento model musel být stejně jako jeho vojáci spolehliví a robustní, ale hlavné také vodotěsné - což byla disciplína, ve které vždy švýcarský výrobce hodinek Edox vynikal. Na zadním víčku hodinek najdete speciální gravírování jako poctu švýcarským výsadkářům.

 

Limitovaná edice SkyDiver Military 80115 BRZN NDR  bude v celkovém počtu 555 kusů pro celý svět. Jedná se o mechanické hodinky z bronzu s automatickým nátahem. Bronz je přírodní materiál. V závislosti na faktorech, jako je pH kůže a vlhkost, se postupem času vytvoří patina - zvláštnost, která znamená, že žádné z nových hodinek nebudou vypadat jako ty druhé. Budou mít povrch, který bude pro každého majitele tohoto modelu jedinečný!!

Kulaté pouzdro je o průměru 42 mm, voděodolnost je úžasných  30 ATM. Hodinky jsou poháněné automatickým švýcarským strojkem Sellita 200 s rezervou chodu 38 hodin a díky speciální vysoce luminiscenční směsi SLN X1 na ručkách i indexech zůstávají čitelné i v hloubce 30 metrů. 

 

Hodinky mají 2 mm silné safírové sklo, které je vysoce odolné proti poškrábání, šroubovací korunku a otáčecí lunetu v černé barvě. Model má k dispozici dva kožené řemínky, černý a hnědý. Navíc je součástí speciálního a originálního balení i kožené cestovní pouzdro.

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA