hledat účet košík

Edox - SkyDiver Military

Edox - SkyDiver Military

Edox SkyDiver Military 

Každá značka je náležitě hrdá na své historické archívy, ze kterých může jednou za čas načerpat inspiraci. S projektem SkyDiver to však bylo daleko komplikovanější - záhadná složka nesla pouze název "1973 - Speciální striktně limitovaná edice"

Po dlouhém pátrání současných zaměstnanců se podařilo narazit na bývalého hodináře užívajícího si zasloužený důchod, díky kterému byla poodhalena rouška tajemství desítky let starého nákresu. 

V roce 1973 totiž značku Edox, která letos slaví už 135 let své existence, oslovil zámožný švýcarský plukovník, který chtěl pro svou elitní parašutistickou jednotku tajně vyrobit speciální hodinky. Tento model musel být stejně jako jeho vojáci spolehliví a robustní, ale hlavné také vodotěsné - což byla disciplína, ve které vždy švýcarský výrobce hodinek Edox vynikal. Na zadním víčku hodinek najdete speciální gravírování jako poctu švýcarským výsadkářům.

Traduje se, že hodinky byli  jednotlivým vojákům předané při ceremoniálu ve švýcarských Alpách přesně 1. srpna 1973 - ale dodnes nikdo neví, jestli je to příběh nebo pouhá fikce. 

Tato limitované edice se bude vyrábět v pouhých 555 kusech a jedná se o mechanické hodinky z chirurgické oceli s automatickým nátahem, jehož číselník chrání safírové sklíčko odolné proti poškrábání o tloušťce 2 mm. Vodotěsný až do hloubký 30 ATM. Model SkyDiver zůstane čitelný i v takové hloubce díky vysokému standardu noční viditelnosti hodinek - Superluminova X1 na ručkách i indexech. Otáčecí luneta je v barvě army, černý číselník, ocelový náramek s dalším hnědým koženým řemínkem na výměnu. Vše bude dodáváno ve speciálním koženém pouzdře.

V případě zájmu o tuto limitovanou edici nás můžete kontaktovat ZDE

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA