hledat účet košík

Hamilton Khaki Aviation Pilot Schott NYC

Hamilton Khaki Aviation Pilot Schott NYC

Spojením dvou velkých amerických značek Hamilton a Schott NYC byl vytvořen skutečný sběratelský kousek. Obě značky byli vybrané americkou armádou pro svojí spolehlivost a dokonalost a dodali pilotům ty nejlepší hodinky a bundy během druhé světové války, staly se symboly vojenského stylu 40. let a představovaly podstatu amerického snu.

Schott NYC (Schott Bros) je americká společnost vyrábějící oděv se sídlem v New Yorku. Společnost byla založena v roce 1913 bratry Irvingem a Jackem Schottem. Během 2. světové války vyráběla oděvy pro ozbrojené síly Spojených států. Tento klasický vzor vlněného kabátu pro americké námořnictvo je vyráběn dodnes.

 

Nyní se tyto dvě společnosti opět spojily, aby vytvořily limitovanou edici pilotních hodinek H64735561, která je omezená na pouhých 1892 kusů pro celý svět. Počet kusů je dán rokem založení značky Hamilton ve Spojených Státech. Ve městě Lancastern se tehdy začaly vyrábět první kapesní hodinky. A už tenkrát naznali, že aby se produkty této značky dobře prodávaly, musejí nést na číselníku  punc švýcarské kvality. Proto se později celá firma stěhuje do Švýcarska. 

Díky značce Schott NYC je tento speciální model Khaki Aviation Pilot dodáván v koženém pouzdře vyrobeném výhradně touto oděvní značkou pro Hamilton. Pouzdro je šité ručně pomocí tradičních technik v továrně Schott NYC v Unionu v New Jersey. Skládací kožený box je potažen kostkovanou těžkou bavlněnou kartáčovanou bavlnou a má boční vstupní kapsy a držák na kartu pro cestování.  Je také vyrobeno ze stejné kůže jako letové bundy během války a používá se dodnes. 

 

 

V modelu ve velikost 46mm se nachází automatický strojek swiss ETA s kalibrem H-30 vyráběným exkluzivně pro Hamilton s rezervou chodu 80 hodin a přesností 4-5 vteřin denně. Čas je zobrazen na  khaki zeleném číselníku s kontrastními luminiscenčními ručkami. Důležitost čitelnosti pro piloty nelze podceňovat a právě díky luminiscenci Super-LumiNova je perfektní přehlednost a čitelnost na první pohled, dokonce i ve tmě. 

 

 

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA