hledat účet košík

Letní péče o hodinky

Letní péče o hodinky

Léto - sluníčko, teplo, koupání v moři, různé druhy sportů...  a naše hodinky dostávají opravdu zabrat.

Proto jsme pro Vás připravili pár rad, jak v tomto období pečovat o hodinky co nejlépe. 

Základní vodotěsností disponují dnes již téměř všechny hodinky. To ale ještě neznamená, že s nimi můžete jít do bazénu nebo se potápět v moři. Pokud si tedy nejste jistí, do jaké míry snesou kontakt s vodou, můžete navštívit naši prodejnu nebo přečíst článek: Vodotěsnost hodinek.  Preventivně si před létem můžete nechat zkontrolovat vodotěsnost u nás na prodejně. 

I správný výběr řemínku Vám v létě usnadní péči o hodinky. Nejpraktičtější na léto či obecně na sport jsou silikonové řemínky. Nevadí jim voda ani pot, rychle uschnou a velmi snadno je umyjete. Tento řemínek mají například hodinky značky Tissot T111.417.37.441.05, které mají navíc nepoškrabatelné safírové sklíčko, vodotěsnost do 10 metrů a svítící ručky i indexy. Pokud máte hodinky s koženým řemínkem, je lepší se koupání s nimi zcela vyhnout. Vlhkost  totiž výrazně snižuje životnost řemínku. Mokrý kožený řemínek osušte suchým hadříkem. Nikdy nenechávejte schnout na přímém slunečním světle, nepoužívejte na něj fén či nesušte na topení. Kůže totiž ztrácí barvu, rychleji vysychá a může Vám popraskat. Doporučujeme ošetřit přípravkem na kůži minimálně jednou za měsíc. Pokud Vám pod kovovým tahem černá ruka, stačí vyčistit mýdlovou vodou. Na kov můžete také použít 100% alkohol či technický benzín. Nikdy ale nepoužívejte saponáty nebo silné chemikálie. 

Vaše hodinky si vždy chraňte před přímým slunečním zářením a nenechávejte je dlouho v extrémně horkém prostředí. Také se vyvarujte prudkým změnám teploty - nepoužívejte hodinky v sauně, nenechávejte je na palubní desce v autě nebo neskákejte s rozehřátými hodinkami do studené vody. Můžete si totiž narušit vodotěsnost, může poté docházet k předbíhání nebo naopak zpožďování hodinek.

Jestliže patříte k milovníkům vodních či adrenalinových sportů, měli by jste zvážit pořízení hodinek s odolnější konstrukcí. Zde určitě neuděláte chybu, když zvolíte velice odolné hodinky Casio G-Shock. Model GA 110RG-1A si můžete prohlédnout a vyzkoušet u nás na prodejně a za poměrně nízkou cenu získáte nárazuvzdorné hodinky s vodotěsnosti do 20 metrů. Dobrá volba budou i hodinky Viktorinox Swiss Army, model 241688.1 jsou odolné analogové hodinky s antireflexním safírovým sklíčkem a opět odolají tlaku 20 ATM. 

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA