hledat účet košík

Mido Commander Gradient

Mido Commander Gradient

Švýcarské Mido představilo hodinky Commander Gradient se vskutku atraktivním číselníkem, jehož zabarvení postupně přechází z kouřového do čirého a otvírá tak pohled dovnitř strojku. U této značky jsou ozubená kolečka skrze číselník k vidění úplně poprvé. Mechanice Calibre 80 s rezervou chodu až 80 hodin se tak dostává zasloužené pocty.

 

Design časomíry je založený na kontrastech barev charakteristických pro Mido: černou leštěnou lunetu a pouzdro se saténovým finišem téže barvy rozzařují jasně oranžové indexy a ručky. Nejnovější model z linie Commander M021.407.37.411.00 vynikne na zápěstí těch, kteří žijí pro rychlost.

 

Při pohledu do útrob hodinek se nabízí srovnání s potěšením automobilového nadšence během prohlídky vyladěného motoru. Průhled do srdce časomíry totiž příznivce hodinářské mechaniky zcela nadchne. Číselník zdobený originálním stupňovaným kouřovým efektem ozvláštňuje datumovka na pozici třetí hodiny, která vyniká na bílém pozadí. Stejně jako jsou ukazatele na palubní desce automobilu zřetelně viditelné v noci tak i leštěné hodinové indexy a hodinovou a minutovou ručku zdobí oranžová luminscenční vrstva Super-LumiNova. Sekundová ručka je lakovaná stejnou barvou, která je typická pro značku Mido - vystupuje na kouřovém pozadí číselníku. Fazetované klenuté safírové sklíčko zlepšuje čitelnost. 

 

Commander Grandient je vyvedený v tmavě černé s kontrastními povrchovými úpravami a texturami: leštěná luneta a pouzdro se saténovým finišem byly vyrobeny z oceli s černou PVD  povrchovou úpravou. Černou barvu najdeme i na textilním řemínku, zdobí ho oranžové prošívání a doplňuje překlápěcí spona. Pouzdro z nerezové oceli má šroubovací víčko, i díky tomu odolá tlaku vodního sloupce až do 5 ATM. Mechanismus hodinek můžete obdivovat také zezadu díky průhledu skrze transparentní sklíčko. Vidíte například pohybující se rotor, ozdobený Ženevskými pruhy. Automatický strojek s označením Caliber 80 dosahuje při maximálním nátahu až 80hodinové rezervy chodu

 

Linie kolekce Mido Commander vzdávají holt nenapodobitelné siluetě Eiffelovy věže. Kulatý tvar pouzdra a štíhlá luneta odrážejí klenuté oblouky této pamětihodnosti, zatímco obdélníkové indexy a ručky připomínají železné mřížování její věže. Tento styl hodinek obstál ve zkoušce času po více než pět desetiletí, protože manufaktura kolekci vyrábí nepřetržitě od roku 1959. 

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA