hledat účet košík

MIDO - Multifort

MIDO - Multifort

Společnost Mido byla založena v roce 1918 ve Švýcarsku Georgesem Schaerenem a dnes sídlí ve městě Le Locle, v srdci švýcarských hor Jura.

Jméno Mido pochází ze španělského "Yo Mido", což znamená "měřím"

Filozofií značky Mido je kombinovat nadčasový design s funkčností spíše než následovat módu. Cílem je vytvářet hodinky ve vysoce kvalitních materiálech, které jsou vybaveny přesnými pohyby a nabízejí vyjímečnou odolnost proti vodě. Zkrátka hodinky, které můžeme předat budoucím generacím. 

Mido si cestu k úspěchu našlo i během Velké hospodářské krize, kdy v roce 1934 přináší revoluční řešení integrované v nové řadě hodinek, jejíž jméno provází značku Mido dodnes - Multifort

Hodinky této linie skvěle odolávaly nárazům a díky systému Aquadura také vodě. Řešení přitom bylo velmi jednoduché. Těsnění krčku korunky vytvořil přírodní korek, který nedovolil vlhkosti proniknout ke strojku. Jenom testování vodotěsnosti ve slané a sladké vodě zabralo více než tisíc hodin, ostatně stejně jako cyklus zkoušky teplotních šoků. Celé hodinky byly totiž vystaveny na 15 minut teplotě 50°C a následně hned -40°C. 

V roce 1939 pak značka představila svého doposud nejslavnějšího ambasadora. Byl jím uhrančivý robot Mr. Mido.

Když psal Karel Čapek své drama R.U.R., určitě ho nemohlo napadnout, že se jeden z jeho robotů ocitne v roli ambasadora hodinářské značky. Slovo "robot", za jehož původem stál jeho bratr Josef, se však stalo neuvěřitelným pojmem. Symbolem progresu a odolnosti. Originální postavička přívětivého robota se stala důvěryhodnou tváří svádějící k nákupu. 

Úspěch sklízí dodnes, a přestože mu v příštím roce bude už 80 let, jeho plechový obličej nemá jedinou vrásku. Se svou odhodlaností tak stále dohlíží na kvalitu produkce hodinářské značky Mido, která letos slaví 100 let a největším dárkem pro tuzemské obdivovatele značky je skutečnost, že je nově opět dostupná na našem trhu.

Aktuální novinkou je přírůstek do slavné řady Multifort. Od původního konceptu z roku 1934 je bohužel k nerozeznání a má samozřejmě i jiný charakter, ale to nic nemění na tom, že sportovně elegantní vzhled dokáže přilákat své majitele.

Ocelová novinka Multifort GMT s povrchovým PVD zlacením navazuje na atmosféru modelu Multifort Chronograph s oranžovými detaily, který ukazuje na sounáležitost značky s moderní architekturou a má vizuál mostu Harbour Bridge v Sydney.

Nový model Multifort GMT pod označením M005.929.36.041.00 má duální čas ve čtyřiadvacetihodinovém módu a nastavuje se snadno korunkou na pozici 2. Strojek je pak 4Hz kalibr ETA 2893-2 s automatickým nátahem.

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA