hledat účet košík

Seiko Re-edice potápěčských hodinek

Seiko Re-edice potápěčských hodinek

RE-EDICE POTÁPĚČSKÝCH HODINEK SEIKO SE SPECIÁLNÍM TEXTILNÍM PÁSKEM

Od prvního představení potápěčských hodinek v roce 1965 společnost Seiko neustále posouvala hranice možností, které mohou hodinky pro potápěče nabídnout. V současné době společnost hrdě představuje dva nové zástupce z kolekce Prospex. Modely jsou moderní re-interpretací původních oblíbených potápěčských hodinek z let 1965 a 1970. Hodinky jsou unikátní také tím, že jako zcela první modely Seiko nabízí odolné splétané pásky navržené přímo pro potápění. Tyto dva modely dosahují perfektní rovnováhy mezi designem a funkčností a zároveň ztělesňují pokrokové inovace, kterými jsou hodinky Prospex proslulé.

 

 

Nové textilní pásky, vyrobené tradiční technikou splétání z Japonska zvanou Seichu, se vyznačují hustou strukturou a barvou typickou pro obijime, dekorativní opasek, který drží na svém místě japonské Kimono. Pásky mají jedinečnou japonskou texturu a jsou vyrobeny tak, aby měly téměř čtyřnásobnou pevnost v tahu oproti běžným textilním páskům. Jejich pevnost a odolnost při vystavení slunečnímu záření splňují náročné standardy potápěčských hodinek Seiko a jsou tak ideální volbou pro amatérské i profesionální použití pod vodou. Díky jedinečnému vzorování jsou pásky flexibilní, příjemné na nošení a umožňují kůži dýchat, čímž zajišťují maximální pohodlí na zápěstí.

 

 

Moderní dojem umocňují také barevné odstíny číselníků a pásků. Obě variace vycházejí ze stejného designu a specifikací jako loňská re-interpretace potápěčských modelů z roku 1965 a 1970, která oslavovala 55. výročí uvedení na trh úplně prvních potápěčských hodinek Seiko. Hnědý číselník - model SPB239 a luneta hodinek inspirovaných prvním modelem (1965) a vzorovaný šedý číselník - model SPB237 následujícího modelu (1970) harmonicky ladí k páskům hodinek v tlumených, zemitých barvách.

 

Součástí balení hodinek je také alternativní pásek v jiném barevném provedení, který lze jednoduše a bez použití nástrojů vyměnit podle potřeby a outfitu.


 

Chod hodinek zajišťuje osvědčený kalibr 6R35, který poskytuje rezervu chodu 70 hodin a voděodolnost až 200 m. Zakřivenému safírovému sklíčku nechybí vnitřní antireflexní vrstva, indexy spolu s hodinovou, minutovou i vteřinovou ručkou jsou potaženy speciální vrstvou Lumibrite® ve vintage barvě korespondující se zemitými tóny na číselníku i pásku.

Mezi fanoušky Seiko jsou známé pod označením 62MAS. Potápěčské hodinky z roku 1965 s automatickým mechanickým kalibrem a vysokou úrovní voděodolnosti do 150 metrů. Hodinky byly navrženy tak, aby poskytovaly maximální spolehlivost a zároveň čitelnost i v nejnáročnějších podmínkách. Své nadprůměrné schopnosti prokázaly, když se úspěšně osvědčily během expedic na Antarktidě v šedesátých letech, čímž odstartovaly zářivou budoucnost těchto hodinek.

Zobrazit kategorie Skrýt kategorie

KATEGORIE

provozovna

PROVOZOVNA