Vážení zákazníci, bohužel je to tu zase. Vzhledem k aktuálním nařízením vlády České republiky je obchod od 27.12 .2020 do 24.1.2021 uzavřen.

Náš eshop stále funguje, objednané zboží Vám rádi zašleme. Pro bližší informace o dodání k Vám domů volejte p. Vyskočila na telefon: 602 521 828


Užijte si pohodové Vánoce a přejeme Vám hlavně hodně zdraví v této nelehké době.

Vaše Hodinářství Tovys

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím
hledat účet košík

Eterna

Roku 1851 byle ve švýcarském Grenchenu založena firma Eterna Watch Company. V roce 1900 značka Eterna vyrábí první dámské moderní hodinky, které se stávají velmi oblíbenými. Až v roce 1905 se mění název značky na Eterna. Společnost se drží na špici hodinářského průmyslu a vývoje a jako důkaz roku 1908 sestrojuje první hodinkový alarm. Ten se po výstavě v Bernu stává senzací a hodinky s alarmem jdou do sériové výroby.

Hodinky Eterna mají ve znaku kuličkové ložisko rotoru - byla to totiž právě Eterna, která první uložila rotor samonátahu do kuličkového ložiska a tím se stalo natahování automatických hodinek pohybem ruky mnohem účinnější. Dnes se rotory ukládají do kuličkových ložisek prakticky všechny. Firmu Eterna dnes vlastí společnost F.A.P. Beteiligungs GMBH.

ČLÁNKY

provozovna

PROVOZOVNA